43 daar werd het sein gegeven. Voorwaarts! Voorwaarts klonk het uit den mond van eiken officierde hoorns deden hunne signalen tot het oprukken schetteren en met een luid op wekkend *Leve de Keizer! Leve Frankrijk! Voorwaarts Voorwaarts makkers!" antwoordden onze brave soldalen. Snel vlogen zij op en volgden ons officieren die hen met opgeheven sabel op de baan der eer vóorstormden. Onze storm was tegen het Kornilof-bastion gerigt; hierop de Fransche vlag te doen wapperen dat was ons ijverig streven. Naauwelijks hadden wij in snellen loop een twin tigtal passen afgestormd, toen de Russische batterijen haie verdelgende projektielen uitbraakten. Menige soldaat stortte dood of gewond neder; ons overigen kon dit evenwel geen oogenblik ophouden, Hoe sneller wij voortstormden des te eerder waren de Russische kanonnen in onze handen en dan konden ze ons niet meer schaden. Dit besef dreef ons allen tot steeds toe nemende vaart aan; ook waren verscheiden Russische vuur monden te hoog gerigt zoodat hunne moordtuigen ons over het hoofd vlogen, anders moest ons verlies nog oneindig veel grooter geweest zijn dan het nu reeds was. Onmiddel lijk aan mijne zijde reet een Russische kogel eenen Volligeiu met zoo veel geweld hel lijf open, dat mij de stukken vleesch en de ingewanden in 't aangezigt vlogen terwijl het warme bloed mij letterlijk voor een oogenblik verblinddetotdat ik met mijne handen mijne oogen had uitgewischt. Ook een stuk mijner épaulet met den daarover hangenden man tel werd mij door een kartets weggereten. Wat echter op dat oogenblik ook vallen mogtniets bekommerde ons; hel VoorwaartsVoorwaarts onzer soldalen verstomde trots de Russische salvo's geen oogenblik, en zonder ophouden stormden wij voort. Reeds was de morgenschemering zoo ver aangebroken dat wij de vijandelijke schans duidelijk zagen liggen, en deze wilden en moesten wij veroveren. Wij kwamen er in derdaad binnenen eene Russische batterij (ik heb later in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 109