46 liglzinnige streken had men met behoorlijke strengheid nog een zeer braaf soldaat van hem kunnen maken. Trots hunnen moedigen tegenstand hadden wij ten laatste toch de Russen geheel teruggedreven en de schans ver overd. Reeds breidden wij ons voortdurend verder uit, en zelfs in 'svijands rug onderscheidde ik Fransche soldaten, die den Malakof van achteren binnendrongen. De overwin ning scheen zeker te zijnen een sergeant mijner kom- pagnie, een prachtig soldaat die ook heden even als bij alle vroegere gelegenheden als een leeuw gevochten had, en reeds uit verscheiden wonden bloedde, riep mij vrolijk toe: «Ziet ge kapitein! de overwinning is ons, en morgen waait onze vlag in Sebaslopol. Dat is heden wederom een dag die ons Fransche soldaten lot eer strekt, en waarover men na jaren nog in onze kazernen met billijken trots spreken zal; Leve Frankrijkf Zóó mooi stonden de zaken echter nog niet, en de aan vankelijke zegepraal zou weldra in beslissenden tegenspoed veranderen. Onder een luid hoerah en een oorverdoovenden stormmarsch rukten nu goed gesloten sterke afdeelingen Rus sische infanterie met gevelde bajonet op ons aan. Het waren de reserves die tot nu toe in de stad bedekt geschaard ston den nog geen deel aan den strijd genomen hadden, en ons derhalve met geheel versche krachten konden aanvallen. Wij hadden reeds zeer sterke verliezen gelden onze soldaten warén door het handgemeen dermate vermoeid dat zij hunne wa pens niet meer met de noodige kracht gebruiken konden bovendien was de orde door den strijd geheel verbroken zoodat wij niet in slaat waren onmiddellijk weer gesloten ge lederen te vormen. Steeds krachtiger wiggen van Russische soldaten drongen tusschcn ons in; voortdurend werden de ons tegenblinkende bajonetten talrijker. Wél wierpen zich onze zeer verminderde scharen telkens op nieuw op de Rus sische kolonnes, en nog steeds weergalmde ons Voorwaarts Voorwaarts makkers! doch het wilde niet meer lukken. Onze soldalen vochten als duivelsen ik heb zelfs gezien

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 112