68 ook met onvermoeiden ijver deden, en wij konden ons der halve behoorlijk reinigen waarbij wij onze zakdoeken be zigden om ons af te droogen. Vervolgens lieten wij ons stroo naar buiten dragen om het behoorlijk te luchten, en zetten deur en vensters open om ook in ons vertrek de lucht te zuiveren. Doordien de ka zerne vrij hoog lag en ons venster op de haven uitzag hadden wij een heerlijk gezigt over den zeeboezem naar de zuidzijde der stad. Nog steeds duurde het bombardement voort, en aanhoudend namen de verwoestingen toe. Temid den dezer vernieling hielden de Russische soldaten eene groote processie tot dank wegens het gelukkig afslaan van den storm op den vorigen dag. In lange rijën voorafgegaan door hunne geestelijken met groote waskaarsen, togen zij heen en wcèren waren daarbij geheel doelloos aan het vuur onzer batterijen blootgesteld. Met onze kleine doch vrij heldere verrekijkers, door twee onzer meegevoerd konden wij dui delijk dc kogels in hun midden zien inslaan en gehcele rotten zien vellen zonder dat daardoor bij de overigen de orde in het minst gestoord werd. Juist deze schier onver schillige rustigheid, dikwijls te midden van het hevigste ge schutvuur, is het onderscheidend kenmerk der Russische sol dalen en ik heb gedurende dezen oorlog herhaaldelijk ge legenheid gehad hunnen uitstekenden lijdzamen moed te bewonderen. Tegen den middag kwam de jonge officier, die ons den vorigen avond bezocht had, wederom bij ons, cnzcide, dat wij waarschijnlijk reeds den volgenden dag over Simferopol naar Perekop en van daar verder naar hel Russische binnen land gezonden zouden worden. Hij bragt ons ieder een klein stuk papier met pen en inktdewijl men ons vergunde een open brief te schrijven, die door een parlementair aan onze voorposten bezorgd zou worden. Later kwam ook nog een ander hoofdofficier met zijnen adjudant, die eveneens vloeijcnd Fransch sprak, en ons zeer beleefd en voorkomend

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 134