76 voor het wapen zijner keuze geplaatst zal wordenof hij zelfs in het geheel zoo hoog zal komen, dat hij als Kadet, bij de concurrentieaangenomen zal worden. Dit laatste weten de examinatoren zelve eerst in de laatste dagen van het examen-, omtrent zijne plaatsing op de algemeene lijst valt niets te zeggen tot die lijst opgemaakt kan wor den. Als echter een jongen niet voldaan heeft, dan zou men zich aan allerlei onaangenaamheden bloot stellenals men dit te vroegtijdig te kennen gaf, en dit is vroeger wel eens het geval geweest. Daar gingen rekwesten aan den Minister, om nog eens geëxamineerd te wordendaar regende het verzoekschriften als men voldaan hadtoch vooral voor dit of dat wapen te worden geplaatst; onbescheidene vragen, onbegrijpelijke eischetilast van allerlei aard werden veroorzaakt totdat ein delijk de Minister van Oorlog begreep, dat er een einde aan de zaak moest komen dal het besluit der Commissie on herroepelijk gehandhaafd moest worden, en dat dus niets van den afloop van het examen bekend zou worden totdat het rapport van de Commissie ingeleverd was. Hiertegen kan geen redelijk mensch iels inbrengen; alleen vragen nog sommigen maar waarom niet vóór 1° Sept. een na-examen gehouden voor diegenenwelke in Junij af gewezen werden Het antwoord ligt voor de hand. Het is de gemoedelijke overtuiging van alle leden der Commissie, södert jaren, dat slechts diegenen worden afgewezen die zeker en stellig binnen de twee maanden niet in slaat zouden zijn aan de vereischten te voldoen. Ging men zoo verbazend streng te werk als sommigen geloovendan zouden nog vele adspi- ranten die zelfs niet de laagste nommers op de lijst der goedgekeurden behaald hebben, als niet aan de vereischten voldaan hebbende," afgewezen zijn. Maar het is ook van belang voor de ouders en leermees ters te weten, hoe en naar welke beginselen die rangschikking op de lijst plaats beeft. Dit is gemakkelijk uit te leggen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 142