97 gen genomen en naar Parijs gebragl, waar hij in 1793. onthalsd werd." Een andere, die verteld had dat na Saeomo's dood het rijk van Israël in twee rijken verdeeld werd, namelijk dat van Jerobeam en dal van Rehabeam vergastte den exami nator op het volgende overzigt van »De Geschiedenis van Frankrijk van de Kerkhervor ming tot den dood van Lodewijk XIII." «De Kerkhervorming had in Frankrijk zeer nadeeligen ge volgen. de Koning verzette zich zeer tegen de Protestanten en eindelijk kwam het tot een besluit hetwelk later verbro ken werd. In stilte werd er besloten om 's nachts al de Pro testanten te overvallen. Hetwelk dan ook ten uitvoer ge- bragt werd de Koning die er de grootste bewerker van was zond boden naar alle steden heen om de Burgemeesters tot een oproer aan te sporen. En wanneer hij bevreesd was dat er hem iemand in de weg stond dan liet hij die op staan- den voet vermoorden even als of hij zich wilde houden dat hij er niets van wist. Ilij had slechte menschen omgekocht om des nachts in de huizen te dringen en om zoo al de Protestanten te vermoorden hetwelk dan ook wezenlijk ge beurde. Men verhaalt dat op deze nacht meer dan zes f6) duizend menschen vermoord werden en hetwelk de bloed bruiloft genoemd werd. Eindelijk kwam Lodewijk IX aan het hoofd der regering welke bestempeld werd met den naam van Heilige, die de kruistogten medegedaan heeft en die nog bij de turken gevangen heeft gezeten alwaar hij voor voor eene groote som naar zijn land mogt te rug kee- ren. Naderhand heeft hij weder naar Palestina geweest doch is op zijn reis gestorven. Eindelijk kwam Lodewijk XIII op de troon, waarvan wij niet veel weten als, dat hij een zeer eerzuchtig zoon had Lodewijk XIV genaamd." Een derde adspirant, die reeds den leeftijd van zestien

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 163