98 jaren bereikt had, leverde de volgende hartroerende geschie denis van «Servius Tullius en Tarquinius Superbus. «Servius Tullius was de zesde koning van Rome, hij was een goed vorst doch zijne zonen kochten eenige houthak kers om om 'hem te vermoorden hij had twee dochters de zachtaardige Tullia en de wreedaardige K en Tarquinius had twee zonen de zachtaardige Arens en de wreedaardige Tar quinius; deze liet hij zijne zonen trouwen, doch de wreed aardige Tullia vermoorde de zachtaardige Arens en de wreedaardige Tarq: de zachtaardige Tullia deze twee wreed- aarden begaven zich nu in de echt; Tarquinius nam dade lijk bezit van den troon, onder den naam van Tarquinius Superbus lot 510. Deze wreedaard had aan zijn' hof een slaaf Brutus (gek) genaamd die zich als zoo voordeed. Sextus was de zoon van Tarquinius deze Sextus ging naar Collatia om Lucretia de vrouw van Collaterius te misleiden doch dit ging niet, zij riep haar echtgenoot uit het leger, en doorstak haar-zelf, Brutus dit ziende nam het bebloede dolk, vertoonde het, aan het volk, Tarquinius werd ver bannen en Brutus en Collatinus waren de twee eerste con suls in 510 v. C." Een vierde resumeerde op de volgende korte en krachtige w ijze de «Geschiedenis van Frankrijk, van den dood van Kap.es, den Stoute tot aan den dood van Hendrik IV. xKarel de Stoute kwam in 1467 aan de regering en heeft oorlog gevoerd tegen de Zwitsers, hij trok tegen de Zwit sers en verloor de slag cn het leven." Toen men hem vroeg schriftelijk het een en ander op te geven van de geschiedenis der Arabieren na den dood van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 164