99 Mohammed volgens Bosscha waaruit hij geleerd had, werd men op hel volgende meesterstuk van taalstijl en punc tuatie vergast »De Arabieren kwamen uit Afrika, onder hevel, van Ka- discha die eenige horde, had. Mahomet had eene goed famillie en ging onder dienst van Kadischa en toen hij eenige jaren in Kadisciia's dienst was. werd, hij bevelhebber, over eenige horden. Hij Trouwde met Kadischa en werd toen meester van van al de horden die, Kadischa in hare dienst had. Eenige jaren gehuwd geweest ging hij onbe kende volkeren bekeeren en zeggende dal hij de Verlosser was, hij sloot zich eens in het jaar ecnen maand in eene grot nabij Mokka op, om over te denken welke hij aan het volk zoude verkondigen nader hand want hij kreeg zooveel vijanden tegen hem dal hij van Mekkanaar Medina gevlucht is daar in 622 gestorven." Wij eindigen onze uittreksels uit deze merkwaardige ge schiedkundige stukken mei hel getrouwe afschrift van een opstel over »l)e Nederlanden na den vrede te Ulrechl lot den vrede met Engeland in 178^. »ln 1784 Regeerde Willem IV of liever jan wili.em Friso over ons land die door een verschil hetwelk hij had en waar voor hij naar de Haag moest door het omslaan van een hoot veroorzaakt verdronk, eindelijk "kwam Willem II aan de Regering onder wiens regering de Engelschen op het Eiland lexel kwamen en daar alles verbrande en verwoesten. De Hollanders daar zeer over gebelgd besloten om met eene vloot naar Engeland over te steken alwaar zij onder Bevel van de Ruiter de theems opvaarden om de engelschen zulk eene euveldaad te straffen de Engelschen hadden een kellin" voor de Theems gespannen om alzoo liet opvaren te beletten en welke van de Rijn met zijn schip aan stukken zaagde,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 165