oi was hij oogenblikkelijk lot de afreize gereed. In de nabij heid van Vicenza kwam hem de Gouverneur met zijne lijf wacht te gemoeten te Padua vond hij mede ecne eere- wacht terwijl de Kommandant dier plaats, Federigo Con- tarini, er op stond, hem voor dien nacht in zijn paleis te huisvesten. Aan Carmagnola viel het wel ecnigzins op, dat men hem met veel meer voorkomendheid carezzedan ge woonlijk bejegende, maar hij had er niets oplegen en uitte geen woord van bevreemding of anderszins. Des anderen morgens vroeg werd hem door Contarini een eind wegs uit geleide gedaanen wel tot aan de Lagunen. Bij Venetië kwamen hem de Heeren der nachl-politie met hunne wachten en dienaren te gemoel, onder betuiging dal zij in last had den hem plechtstatig in te halen. Binnen de stad gekomen werd hij verwelkomd door acht edellieden die hem met zijn gevolg te water naar hel paleis van San Marco begeleidden, zonder dal hij alvorens zijn eigen huis betrad. Toen hij te dezer plaats was uitgestegen, werden onmiddellijk de deuren van 't paleis achter hem gesloten, en een ieder behalven de op wacht zijnden geweerd. De Graaf klom hierop met de Edelen den trap op, ging binnen en sprak eenigen tijd ver trouwclijk met Leonardo Moncenigo Procurator van den llaad, en verscheidene andere leden van dat hooge Slaals- collegie. Zij deelden hem mede, dat de Doge op dat oogen- blik erg aan 't zijdewee leed, en hem eerst des anderen daags morgens wenschte te ontvangen. liet was nu allengs tijd voor het avondmaal geworden, en terwijl Carmagnola zich gereed maakte naar zijn eigen huis te gaan liet men aan het gevolg, dat met hem gekomen was en nog altijd in de gondels wachtte, uit zijnen naam zeggen dat hun mees- ler bij zijne Genade den Doge zou aanzitten, en dat zij naar huis konden gaan om te spijzen en alsdan later werden te rugverwacht. Hierop kwam Carmagnola zelf naar beneden, met het doel zich onverwijld naar huis te laten roeijen. Men voerde hem echter, alvorens hij bij de aanlegplaats der gon dels was, ijlings te gemoet: «Heer Graaf, kom liever dezen A

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 97