38 Daar komende kadets der kavallerie de poort binnen om op den linkervleugel plaats te nemen. Zij zijn fier op hunne paarden gezeten, en zijn er trotsch op, zich voor 'teerst als ware kavallerislen aan hunne kameraden te \erloonen. Dezen schenken hun dan ook alle mogelijke opmerkzaamheid; zij hebben hen nog niet als ruiters en in hunne eigenaardige wapenrusting gezien. De roffel gebiedt de vercischle militaire houding. Alles krijgt een indrukwekkender voor komen meer overeenkomstig met het gewigtige van het in te treden tijdperk, waarin door praktische oefeningen de laatste hand zal gelegd worden aan het onderrigt van drie of vier jaren. De voor het kamp bestemde officieren ver zamelen zich voor het front. De Gouverneur en de Kom- mandant der Akademie verhoogen door hunne tegenwoor digheid het belangrijke van het oogenblik. JNa ecne toe spraak van den Generaal wordt het kommando aan den kampkommandant overgegeven de officieren nemen hunne plaatsen in, en de kolonne stelt zich in beweging. Naauwelijks heeft de voorste afdeeling de Akademie ver laten, of daar laat zich de muzijk hoorei) van het in Breda garnizoen houdend infanterie-regementwelke reeds zoo dikwijls het aangename van den vrijen tijd der kadets verhoogdeen nu welwillend het kadettenkorps tot buiten de vesting uitgeleide zal doen. IJet detachement dragonders, noodig voor de oefeningen der kavallerie-kadetsslaat op het Kasteelplein gereed om zich achter de kolonne aan te sluiten, leder kadel is er trotsch oplot de kolonne te belmoren. Hij geeft niet om het gewigl van den ransel als of hij er aan gewoon is, dezen te dragen. Opgewekt door de toonen der muzijk voelt hij eene buitengewone ge waarwording zijne borst doortintelen. Hij gevoelt zich mi litair; hij houdt fier het hoofd omhoog; zijn blik is krijgs haftig. Allerlei droombeelden maken zich van zijnen geest meester. Maar spoedig worden alle overdenkingen gestoord; men js buiten de laatste barrière gekomen. De muzijk houdt op.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 110