iO houlen loods, de stallen en door hel meer verwijderde labo ratorium met nabijstaande bergplaatsen voor gereedschappen. In bet midden dier ruimte staat de vlaggestokwaaraan bij het vuren de roode, bij den aanvang van den vrijen tijd de Nederlandsche vlag geheschen wordt. De loods dient tot eetzaal der kadets, en grenst dan ook van achteren aan de keuken, in welker nabijheid eenige tenten staan voor den holmeester en de koks. Maar zij is ook gedurende den vrijen lijd het vereenigingspunt der kadets, en als zoodanig verbindt zij aan zich de aangenaamste herinneringen. Eene reeks van jaren was zij de plaatswaar het genoegen der vrije uren door het gezellige zamenzijn van kameraden werd verhoogd. Iloe velen leerden niet daar elkander kennen en legden er niet den grondslag van eene vriendschap, die zij nog op prijs stellen; hoe velen, die vaneen gescheiden, uit verwijderde gewesten aan elkander denken, zullen zich niet de loods van het kamp voor den geest roepen De achterste grens wordt uitgemaakt door de wacht van het garnizoen te Bredadie hare schildwachten rondom het kamp uitzet en aan welke tevens de bewaking der arresttenten is toevertrouwd. Het geheel wordt door dennenboschjes ingesloten, over welke men de torens van Breda, Oosterhout, Tetcringen en Dorst bemerkt. Aan de voorzijde breidt de opene heide zich uit lot aan de witte Selersche hoogten. Te midden van deze dorre zandvlakte levert het kamp een aangenaam schouw spel opvooral wanneer het verlevendigd is door een aantal jongelieden, die er met ruime teugen de gezonde lucht in ademen en er met ongekunstelde vreugde hunne stemmen doen weergalmen. Wij hebben de kadets verlatenbezig met hunne tenten in orde te brengen en zullen hen nu in de eerste plaats hij hunne werkzaamheden gadeslaan. Zes officieren zijn met de leiding dier werkzaamheden belast, namelijk twee van de infanterie, een van de kavallerietwee van de artillerie en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 112