41 een van de genie; zij ontvangen hunne inslructiën van de kapiteins der verschillende wapens. De regeling der werk zaamheden en het algemeen toezigt zijn aan den kampkom- mandant opgedragen, die daartoe voorzien is van een van hooger hand gegeven voorschrift. In de eerste dagen van den kamptijd worden door de gezamenlijke kadels schans korven en fascincn vervaardigd. Vol lust en ijver slaan zij de handen aan het werk; en met hun pijpje in den mond doen zij hun best, eene handigheid te verkrijgen, werklieden waardig, die hun vak verstaan. Al spoedig volgt het ge meenschappelijk openen cener parallel legen eene voorwaarts van het kamp gelegene hoogte die de face van een ra velijn voorstelt. Onder de grootste stille tracht iedereen zich zoo spoedig mogelijk te dekken tegen den veronder stelden vijand; in weinige oogcnblikken zitten de belegeraars in hunne eigen gegraven kuilen, die vereenigd de loopgraaf tegen de vesting vormen, liet blijft voor hel vervolg de laak der arlilierie-kadels om in de parallel de batterij op te werpen en te bekleedenwaaruit het ravelijn later geteisterd zal worden. Dat de kadetten de schop meesterlijk weten te gebruiken, getuigen de menigte door hen vervaardigde wolfs kuilen, bivouac- en veldkeukens, en wal de genie aan gaat, de door deze gegraven mijnen. De handenarbeid wordt veelvuldig afgewisseld door op metingen en waterpassingen met allerlei instrumenten; de gemeten veelhoeken worden in teekening gebragtde ver kregen uilkomsten van het waterpassen eveneens op papier gezet. Door de kadets van alle wapenen wordt voorts nog de garnizoensdienst uitgeoefend en hel vuren der artillerie bijgewoond; maar voor het overige heeft ieder wapen zijne eigenaardige werkzaamheden. Voor de kadels der infanterie komt wekelijks twee malen een detachement van het in Breda garnizoen houdend rege- ment in het kampom mede de verschillende exercitiën uit te voeren. Zij worden overigens geoefend in het tirail leren het schatten van afstanden, het vervaardigen van pa-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 113