43 len gevolge van veronderstelde beriglen bij bet voorposten detachement te Dorst ingekomeneene hinderlaag nabij dc Vijl- Eiken, om een klein transport krijgsgevangenen te be vrijden dal door een half eskadron vijandelijke kavallerie van Reijen naar Ooslerhout begeleid werd en meer andere. De kadets der kavallerie voeren eveneens dergelijke on derstellingen 11 it voor hun wapen geschikt, en zooveel mogelijk te paard. Ook zij zijn bijna dagelijks in de gele genheid, hunne exercitiën te verrigten met een detachement dragonders, dat voor die oefeningen bestemd wordt. Het maken van patronen, het schijfschieten met karabijn en pistool en de verschillende slaldiensten behooren lot hunne bijzondere verrigtingen. Le kadets der artillerie vinden hunnen eigenen werk kring voornamelijk in de batterijen, waaruit zij het ravelijn met allerlei projectielen bestoken, en in de observatie-pos ten waaruit zij de uitwerking der verschillende schoten en worpen gadeslaan. Ook lot de uitvoering der stukkenschool worden zij in de gelegenheid gesteld door de noodige be spanningen veld- of rijdende artillerie, die tot dat doel gedurende den kamptijd alsmede te Breda gedetacheerd worden. De kadets der genie eindelijk oefenen zich meer bijzonder in opmetingen en waterpassingen, in het maken van mijnen en sappenhoofden in het slaan eener loopbrug en in de uitvoering van andere pionnier-werkzaamhedenin deze oefeningen worden zij bijgestaan door een detachement mi neurs en sappeurs. Wanneer men al die verrigtingen voor de verschillende wapens nagaat, welke voor den toekomstigen officier van het meeste belang zijn, maar die het ons aan ruimte ontbreekt uitvoeriger hier te beschrijven, dan kan men wel begrijpen, dat de kadets gaarne in bet kamp zijn daargelaten nog de verdeeling van hunnen tijd, welke voor hen ook veel aan trekkelijks heeft. De reveille slaat ten 5 ure, en wordt een half uur later

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 115