u gevolgd door het appel voor het ontbijt. Alle appels hebben onder de leiding van den adjudant van het kamp plaats die met de geheele regeling der diensten in hel kamp belast is en daarin bijgestaan wordt door de kadets van bet hoogste studiejaar, aan welke beurtelings de functiën van officier en onderofficier der week worden opgedragen. Het ontbijt wordt voorafgegaan door het gemeenschappelijk gebed dat, even als in hel gebouw, dooreen der oudste kadets wordt voorgedragen. Aan hel ontbijt mogen de kadets zich van thee voor zien, een voorregtdat zij wel op prijs stellen, te meer, omdat het voor hen iets ongewoons is. Daarbij doen zij behoorlijke krachten op voor hunne werkzaamheden; maar dal is ook noodig, want van 6 lot '111/4 uur worden zij daarmede bezig gehouden. Daarna is hun eetlust door de inspanning van den morgen niet weinig geprikkeld en slechts weinigen zijn dan verstandig genoeg om zich bij de koffijwaarvan zij zich kunnen voorzien, tot het gewoon ration brood te bepalen. Bij het middageten wordt dan ook aan de tafel betrekkelijk weinig eer gedaan. Zoolang hebben de kadets hunnen lijd vrij. Terwijl me nigeen aan zijne neiging gehoor geeft om zijne vermoeide ledematen uit te strekkensluiten zich anderen hier en daar bij elkander aan, om hun hart lucht te geven door- allerlei beschouwingen. Deze onderhoudt zijne makkers over den laatslen of den volgenden Zondag; die deelt zijne plan nen mede voor het volgend verlof; gene treedt in bespie gelingen over het naderen van het laatste jaar van studie. Hier spreekt de een over zijne bestelde uniform; weer een ander uit zijne gevoelens over zijne toekomstige kamer, waar bij bij de eene of andere lectuur bij een cigaar of lange pijp het theewater al meent te hooren razen. Ginds worden de uit gevoerde werkzaamheden besprokennog verder is men weer bezig met het geliefkoosde onderwerpde paarden En zoo nadert het appel, dat de kadets ten l3/4 ure voor liet middageten vereenigt. Eerst half vier worden de werkzaamheden hervatdie tot zeven uur duren. Daarna

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 116