59 »Neen Rans! Ik zal je complimenten doen, reken daar «vast op nu het beste man en een handdruk zoo eene als gij uw eersten vriend hebt gegeven, toen ge van school naar deze of gene Akademie Verlrokt was hel laatste dat tusschen ons gewisseld werd. Welk een gevoelig herkenningsmiddel is de mensehelijke hand Een slag »van die soort die klinkt als een klok" (stellig eene krachtige toepassing), geldt vaak even goed als con tracten op zegel ten minste onder mensehen als gijmijn heer, en uwe vrienden, die ik tot nog toe geene reden heb gehad voor boeven of paardendieven te houden. Een slag met de hand op eene wang, die u niet toebehoort als vader of schoolmeester (mede eene vrij krachtige toe passing), roept in den regel eene geschiedenis, zoo als wij ze op onze kermissen zien kunnenin hel levenin één woord toovert bloed. Een krachtige druk met de hand daarentegen boezemt u meer vertrouwen in dan de schoonste spreuk ooit doen kan hoort slechts «Die handdruk was een eed van trouw, «Dien nood noch dood verbreken zou.' Die krachtige druk nu, is juist het gemiddelde gebruik van de hand; het is ook het edelste. Alle zaken zijn slecht of zijn op slechte zaken toepasselijk als men ze overdrijft ter eene of ter andere zijde. Kunt gij b.v. niet voelen of er «iels," hoe gering ook tusschen u en uwen liefsten vriend is, als hij u de hand geeft Weet gij niet, dat er een veelbeteekenende handdruk" hestaai, die dikwijls slechte voornemens hunne volle kracht hergeeft, wanneer zij aan het wankelen waren gebragt,. door goeden raad En hebt gij nooit eene hand gehad die gij wel hadt wil-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 131