60 len afrukken en uren ver van u werpen de zoogenaamde «lamme hand?" Maar eindelijk volgt de «zachtste hand," die even als haar oorsprong eene uitzondering op alle regels maakt: die hand van haar, die»en ons deez' aard een Eeden maakt." Van waar al deze verschillende werkingen? Wie leerde ons al die fijne schakeringen onderscheiden en ieder zijne waarde geven Zonderlinge weefsels van stof en geest zijn wij menschen toch Ik bragt mijn hoedendoos, stok, parapluienz. naar he neden en bleef, volgens den hofmeester, achteruit" staan kijken naar mijn braven Rans, nu en dan een saluut met hem wisselende knikkende schouder ophalende om te ken nen te geven dat «ik er niets aan doen kon" enz., terwijl de boot nog steeds meer beladen werdvolk af en aan liep en de raderen nu en dan reeds traag een slag dedenom de boot van den kant te houden en weder tot het besef harer roeping te brengenhetgeen een geplas gaf dat met het ge zucht der machine en het rumoer der menschenkinderen geen onaardige ouverture voor eene te maken opera vdcr Wandererzoude geven. Daar luidt de bel enkele praters vliegen in haast de boot af, de zoetwater matrozen roepen beentjescn halen de plank in en van de raderkast klinkt het «touwen los Vóór-uit Nog een hartelijke groet met de hand, een wuiven met de pet en.. ik kan Rans niet meer onderscheiden uit de me nigte die aan het hoofd slaat. Meen nietRansdat uwe nagedachtenis even spoedig door mij vergeten zal zijn als uw beeld voor mijne oogen is verdwenen. NeenKellner uit het groote wercldlogementslaaf der beschaafde ongehuwde wereld dienstbare der XIXe eeuw lang zal uw vriendelijk aangezigt mij een lichtpunt blijven in het donker verleden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 132