61 Ik heb u leeren kennen te midden van al de verschrik kingen en ellenden die lastige en oneerlijke huisheeren da gelijks om mij heen tooverden ja! mijn brave! al ware het vee van Laban zelf mijn huisbaas geweest, met uen u alleenhad ik bij hem ingewoond als een Israëliet in Abra hams schoot. Al wat ik bezit, in zedelijken en sloffelijken zin, is het niet dagelijks door uwe handen gegaan? Hebt gij niet jaren lang, drie malen daags al mijne lui men bevredigd naar uw best vermogen? Hebt gij mij niet vaak afleiding gegeven als ik treurig wasen door aanhalingen uit uw eigen verleden, heden en toekomst, mij bemoedigd, gesterkt, geleid? De menschen kunnen veel meer genieten dan zij doen zij kunnen zich in het genot van veel meer tevredenheid en geluk verheugen dan hun, volgens hunne zienswijze, te beurt valt, wanneer zij maar willen vergelijken! Vergelijk alles wat gij bebt en bezit met hetgeen gij vroeger hadt en bezat, en maak dan voor u zeiven de slot som. Ik handel altijd zoo. Van daar, mijne Ileeren en Dames, dat ik Rans nooit al léén zag binnentredenmaar altijd in gezelschap van vijf a zes zijner collega's, bij wijze van tentoonstelling; en hoe ik hen zessen dan ook bezag en omdraaide en ontleedde met het scherpste ontleedmesdat ooit een criticus bezeten heeft, en hen weer omdraai, ontleed en bezie, gij blijft al tijd de kroon spannen. Ik heb cr mij nimmer over verwonderd, want toen gij u bij mij aanmelddetRansom een deel mijner dagelijksche conversatie uit te makenherkende ik in u den geboren oppasser of geschiklen kerel. Het eenige wat ik tot nadeelin de oogen van menschen die een te vergedreven schoonheidsgevoel hebben van uwe klasse zou kunnen aanvoeren, is, dat er onder uw vaandel veel »mottigen:' dienen. Of uw driftig temperament u

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 133