65 schijn kwamtoen de meid liet ontbijt afnamhet is om des duivels te worden Rans, waart gij maar hier! Ik kom van tafel te huis; de brandstof is op; ik mag zelf mijne lamp afknippen o gruweler zelfs eene nieuwe kous opzetten, olie aandragen; alles is vet en morsig! Eindelijk zit ik te werken en bemerk nu dat ik allerge- wigligste aanteekeningenvlug tige opmerkingen losse schetsen bladen uit mijn levensboek, noodwendige loelichtigen voort spruitende uil den bliksemstraal van het oogenblikof dergelijke onbetaalbare papieren, mis. De ellendige heeft in zijne volheid ze gebruikt, om een boek van mijnheer A, dat bij mejufvrouw B moest bezorgd wor den, in te pakken. O Rans! Rans! Buiten en behalve dit, o ongehuwd man! wacht u voor den volle" die een ambacht uitoefent dat in eenig verband tot uwe bezittingen staal. Wacht u voor schoenmakers met scherp en bijtend smeer; voor kleerlappers met ruwe handen en harde borstels Voor echtgenooten van waschvrouwen die uw linnengoed naar tarief herstellen Voor hen in wier uitgestrekte familie, tot in het dolzin nige toe, altijd verjaren- en andere feesten plaats hebben, die hen »o zoo graag van avond niet zouden doen komen. Voor hen die u presenteren »nu een uur te loopen en «dan morgen vrij te zijn," maar die trouw opkomen om, al is het maar als eerewacht te fungeren bij het vertrek uwer ;ogés. \oor hen die «juist half naar bet andere eind der wereld moeten loopen" dan waar gij hen heen wilt zenden. Voor hen die zes heeren op hetzelfde uur moeten roepen »clke zes heeren hunne kleederen schoongemaakt, hunne schoenen gepoetst enz. moeten bevinden. Een Ier loops bekijken afslaanen ophangen uwer klce- deren een bevochtigen en bijwrijven uwer schoenen een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 137