EEN BEROEMD REGIMENT. In het legerdat in de laatste maanden zoo zeer de aan. dacht van gansch Europa heeft gelrokken bekleedt stellig het korps Zouaven eene der eerste plaatsenen het zal onzen lezers niet ongevallig zijnzoo al niet het geheele korps dan toch een van zijne onderdeelen in hoofdtrekken geschetst te zien. Het is ons doel eenige bladzijden te wijden aan het 2de regiment Zouaven, zijne wording en zamenstelling te schetsen, en eenige zijner krijgsbedrijven te vermelden. Men beschouwe dit artikelovergenomen uit de Souvenirs d'un officier du 2me Régiment de Zouaves niet als eene vol ledige geschiedenis van het regiment want deze toch te plaatsen, gedogen de grenzen van hel Jaarboekje niet; maar wel als eene poging om de aandacht onzer lezers le vestigen op een korps dat elk militair met bewondering vervullen en zijne hoogste sympathie opwekken moet. Na de verovering van Algiers rigtte de generaaldie het Fransche leger in Algerië kommandeerdeeen hataillon infan terie op, welks kompagniën voor het grootste gedeelte uit inlanders zamengestelden door Fransche officieren gckom- mandeerd werden. Deze nieuwe soldaten die men het Oostersch kostuum liet behoudendroegen den naam van Zouaven een naamdien de Turken plagten te geven aan het inlandsch voetvolkdoor den Dey van Algiers nil een der voornaamste stammen der Kabylen getrokken. Spoedig bemerkte mendat dit hataillon van veel nut was in de schermutselingen met de inlanders en men ging er toe over

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 139