71 deelaar van de hoedanigheden die een Zouaaf moeten onder scheidenwees voor de drie regimenten manschappen aan, krachtig naar ligchaam en naar geest. De officieren die gekozen werdenhadden groolendeels reeds bewijzen van hunne dapperheid geleverd het kader en de soldaten hadden allen reeds vele diensljaren, en wij moeten hierbij voegen, dat een groot aantal korporaals en zelfs onder officieren van andere regimenten, vrijwillig van hunne strepen afzagen, om bij de Zouaven te kunnen dienen. Het 2de regiment Zouaven werd te Oran opgerigten ontving vooreerst, als kern, 1400 Zouaven van het gewezen 2de bataillon; men vulde het ontbrekende aan met 2400 man uit het leger, zoo dat het regiment 3800 man onder de wapens telde. Men wapende de manschappen met het nieuwe kerngeweer, en de kolonel Vinoy, een hoofdofficier, die zeer groote wils kracht aan bijzonderen aanleg als bevelhebber paarde, kreeg het bevel over het 2de regiment hem volgde in rang de luitenant-kolonel Cler. De overige hoofdofficieren warende majoors Blaise, Fraboulet de Kerleadec, Morand en Ma- lafosse, mannen, die door hunne langdurige dienst in Afrika de vereischte bekwaamheden hadden opgedaan. Het regi ment werd gevormd onder de oogen van den onverbiddelijk strengen Pelissier die toen de provincie Oran onder zijn kommando had. Na verloop van drie maanden was het 2,l<! regiment Zouaven gekleed, genoegzaam onderwezen en ge reed om te velde te trekken. Ons klein bestek noodzaakt ons hier de eerstvolgende gebeurtenissen stilzw ijgend voorbij te gaan en ons te bepalen bij den afmarsch van het 2de regi ment Zouaven uil Oran den 6den November 1852 tegen de oproerige Laghouals, en de Ouled-Sidi-Cheikh. Wij herin neren dat de operatielijndie men volgde, leidde door een grootendeels bergachtig terrein en langs ongebaande wegen. Laat ons thans overgaan lot den 2den December 1852, wan neer wij het 2de regiment Zouaven vinden deel uitmakende eener troepen-afdeeling onder de bevelen van den generaal Pelissier, legen de oproerige volkstammen uitgerukt. Den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 143