75 de marabout lageen weggeschikt om er geschut over te kunnen vervoeren. Ten een uur 's morgens, toen deze verschillende werk zaamheden gedeeltelijk afgeloopen waren vertrokken de twee vuurmonden onder den luitenant der artillerie Caremel uit het bivouac, gedekt door twee kompagniën van het 2de regi ment Zouaven. Deze zoo belangrijke verrigtingen grepen met orde en snelheid plaatsonder een kruisvuur uit de tuinen en de torens van het aangevallen gedeelte. De duis ternis maakte het vuur der belegerden zoo onschadelijkdat slechts twee manschappen gekwetst werden. Nadat de twee kompagniën de stukken in batterij gebragt haddenkeerden zij in het bivouac terug. Het verdere gedeelte van den nacht werd gebezigd om de batterij te vollooijenwaarhij de belegerden weinig van zich lieten merken. Met het aanbreken van den dag was alles in gereedheid; ten acht uur gaf de generaal Pelissier, na alles in oogenschouw genomen te hebben, last, om met den achtponder bres te schieten en ook het vuur van den hou witser en de tirailleurs te openen. Op hetzelfde uur kreeg de luitenant-kolonel Cler hevel, eene stormkolonne in ge reedheid te brengenen die te geleiden achter den heuvel waarop de marabout stond. Vier kompagniën van het l,te en vijf van het 2de regiment Zouaven werden in twee kleine kolonnes geformeerd, en begaven zich achter den heuvel, waarop de marabout lag, waarbij zij door de Arabieren met eenige kanonkogels begroet werden, die over de kolonnes heen gingen. Naauwelijks bevond zich de luitenant-kolonel Cler hier, of hij kreeg last het bevel over de troepen van den generaal Bouscarin over te nemendie met den ge neraal Pelissier naar de batterij gaandezwaar gekwetst was geworden. Om naar de batterij te gaan, moest men een lang, rots achtig pad volgendat in front en van ter zijde door de Arabieren beschoten werd. Bij het afleggen van dezen weg werd de trompetter der Spahisdie als ordonnans den luitenant-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 147