86 van groenten en vruchten rijkelijk waren voorzien's avonds ging het op het bivouak er lustig toe, want er waren drui ven en groenten in overvloed. Eenige Zouaven kregen lust om 's nachts een nog al ver wijderd kasteel te gaan bezoekenen bragten bij hunne terugkomst een prachtigen spiegel medezij plaatsten dien voor de grap vlak voor de tent van hun kolonel onder een groen prieelomzooals zij hem later bekendenhem ten minste éénmaal in dien veldtogt in de gelegenheid te stel len, zijn morgentoilet eens regt goed te kunnen maken. Den 19dea September 's morgens, verliet het leger zijne stelling te Old-Fort, die het sinds den 14den innam, om zich op marsch te begeven in de rigting van Sebastopol. In den namiddag stelden zich de troepen op anderhalve mijl afstands van de hoogten van de Alma op, die bezet waren door het leger van Vorst Mentschikoff. In den loop van den dag, zond de vijand eenige kavallerie en rijdende artillerie om de stelling der verbondene legers te verkennenmaar het bleef bij eenige kanonschoten, die de Engelschen en Russen met elkander wisselden. Na de terugkomst van Prins Napoleon uit het hoofdkwar tier waar hij de bevelen van den opperbevelhebber was gaan ontvangenkwamen de generaals en de korpskomman- danten zijner divisie 's avonds in zijne tent bijeen. Hij leg de hun uitop welke wijze de opperbevelhebbers der ver bondene legers den volgenden dag wenschten te opereren het Engelsche leger zou eene omtrekkende beweging m^ken om den regter vleugel van het Russischeterwijl de 2de Fransche divisie en de Turken onder de bevelen van den generaal Bosquet, den vijandelijken linkervleugel zouden aanvallen, die tegen steile hoogten aanleunde. Het centrum onder de onmiddellijke bevelen van den maarschalk St. Ar- naud, zou dat van het Russische leger niet aanvallen, voor dat de twee vleugels het gevecht begonnen hadden. De troependie de vleugels uitmaaktenmoesten derhalve vóór die van het centrum, op marsch gaan. Zij zouden den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 158