88 «valt dan de Russen met die kracht aan, die u zoo dikwijls »de Kabylen uit hunne onneembare stellingen deed ver drijven.'' Tegen zeven uur was het regiment gereed om te vertrek ken zooals bevolen was. Daar men niets af wist van het geen er verderop voorvielkonden de manschappen niet begrijpenwaarom de marsch van het centrum van het leger lot elf uur werd uitgesteld. Hunne ontevredenheid openbaarde zich door gezegden, die veel moeten gehad heb ben van diewelke men van de oude knevelbaarden van het eerste Keizerrijk hoorde, als zij met het geweer in den arm een veldslag moesten bijwonen. Het regiment vertrok lusschen elven en twaalven uit het bivouak te Kermani-Kava-Savia hel werd in de eerste linie en regts van de 5de divisie geplaatst en deed zich vooraf gaan door twee kompagniën en tirailleur. Ten half een na den middagkwamen de tirailleurs van het regiment in het regter gedeelte van het dorp Bourliouk en in de tuinen op den regter-oever van de Alma. Op dit oogenblik opent de vijand die zijne met juislheidswapenen voorziene ligte troepen het vuur reeds heeft doen beginnen zijn kanonvuur. Eenige kanonskogels komen in de eerste linie te regtde kolonel laat zijne twee balaillons deployeren en versterkt de tirailleurs door eene derde kompagnie. Terwijl de beide bataillons bij de tuinen aankomen ontdoen zich de Zouaven, op daartoe bekomen bevel, van hunne ransels, en leggen die op den grond nederom vrijer in hunne bewegingen te zijn. Hel lste bataillon neemt stelling in het bed der Al ma, eene slijkerige en tusschen steile oevers gelegen rivier, bij eene waadbare plaats waardoor de weg naar de hoogten loopthet 2de bataillon blijft links en wat achterwaarts bij de tuinen. Het terrein waarop de slag aan de Alma ge leverd werd, is reeds zoo dikwijls beschreven, dat wij hier zulks niet noodig achten. Het 2de regiment Zouaven kon niet lang in zijne eerste stelling verblijven; de tirailleurs, die op de met digt kreupelhout begroeide steile oevers in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 160