89 een heet gevecht gewikkeld warengeraakten in eene ne telige stelling; men moest doortastende maatregelen nemen. Drie Russische balaillons hadden vóór de vijandelijke linie stelling genomen op een heuvel, die zich van de bergvlak ten, die het dal van de Alma beheerschenin eene schuine rigting naar de rivier wendde. De helling, die voor hun front lagwas veel te steil om door hun vuur goed be streken te worden; de hellingen op hunne regter-en linker flank konden daarentegen gemakkelijk door hunne artillerie beschoten worden. De kolonel van het 2da regiment Zou- aven de noodzakelijkheid van een snellen aanval begrij pende vraagt en verkrijgt van zijn brigade-generaal de vergunning, om met zijn lste balaillon den heuvel in front aan te vallen. Op hetzelfde oogenblik komt een adjudant van Prins Napoleon, den generaal de Monet hel bevel brengen om met zijne brigade de Alma te doorwaden en links aan te vallen. De kolonel van het 2de regiment Zou- aven begeeft zich oogenblikkelijk naar zijn lsle bataillon dat in het bed der Alma opgesteld is. De Russische artillerie rigt een hevig vuur op dat gedeelte van het dal waar men de waadbare plaats moest verlatenaan alle kanten worden door de kanonskogels zware takken van de boomen afgeslagen; de granaten springen op de steile oevers, er wordt op de hellingen een hevig kartetsvuur gerigt. De ko lonel laat het signaal tot den aanval blazen en springt in galop vooruit; zijn balaillon volgt hem. Daar de soldaten den grooten weg niet kunnen volgen, die door de vijande lijke artillerie geënfileerd wordt, wenden zij zich regis, gaan nog eens onder eene hagelbui van geweer- en kanonskogels door de rivier die hier kronkelt en eene S vormtbeklim men den tegenoverliggenden oever, en verzamelen zich aan den voet van den door de Russen bezetten heuvelde steile helling voor het front van den vijand beschut hen tegen zijn vuurzonder tijd te verliezenbeklimt het bataillon den vooruitspringenden heuvelen valt de Russen op het zelfde oogenblik aan waarop het lste regiment Zouaven hen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 161