90 in de flank valt Na een gevecht van korten duur, geeft de vijand zijne sterke stelling op, en laat zijne gekwetsten, zijne ransels en eenige wapens achter. Weldra was de ge- heele brigade de Monet met de Russen in gevecht. Zoodra het lste bataillon van het regiment meester is van den heuvel, stelt het zich onder een moorddadig vuur in ko- lonnevlak over eene lange linie in kolonne geschaarde Russische bataillons. Regts bevinden zich het iste regiment Zouaven en het ls,e en 9de bataillon jagers. Het 2de batail lon van het 2de regiment Zouaven dat een langeren weg had moeten afleggen en onder het kartetsvuur meerdere ter reinhindernissen te overkomen had gehad, verzamelt zich met moeite, links van het lste bataillon, in divisie-kolonnes op pelotonsdistantie; het houdt zich gereed om te deploije- ren op vier gelederendaar men een aanval der Russi sche kavallerie op den linker vleugel der linie te gemoet ziet. Deze positie is zeer gevaarlijk; het regiment is aan het vuur van eenige batterijen en verscheidene bataillons blootgesteld; er vallen een groot aantal soldaten, door de geweer- en kanonskogels of door kartetsen getroffen. Te de- ploijeren voor een vijanddie in grooten getale zulke sterke stellingen bezet heeft, was ook niet aan te raden. De ko lonel vreest zijn schoon en goed regiment onder zijne oogen te zien vernielen; hij besluit tot een dier stoutmoedige aanvallen die zoo dikwijls aan de Fransche troepen gelukt zijn. De Zouaven waren vol geestdrifttoen de maarschalk hun eersten aanloop gezien had, riep hij uit: «Laat ze maar «begaan dit is de soldatenslag," De kolonel wijst als rig- tingspuntden achthoekigen toren voor de telegraaph be stemd aan die op het meest in 't oog vallende punt der vijandelijke linie ligt. «Volgt mij, Zouaven", roept hij uit, en zet zijn paard in galop, anaar den toren!", en allen volgen hem in den looppas. Het lste regiment Zouaven volvoert dezelfde be weging; de twee regimenten komen aan den voet van den torenen nemen dienin weerwil dat twee kompagnien

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 162