91 tirailleurs hem verdedigen. De reservcn van den vijand zijn meer achterwaarts en echelon opgesteld, zoodanig, dat zij het terrein vóór den toren met een kruisvuur kunnen be strijken. Het 2dc regiment Zouaven en de bataillons uit de eerste linie vechten hier, onder de bevelen van den gene raal Canrobert en den kolonel Bourbaki met zooveel te meer verbittering, daar allen, zoowel soldaten als officieren, begrijpen, dat hier het lot van den slag beslist moet wor den. De kolonel Cler die het eerst aan den voet van den toren is aangekomen, grijpt den adelaar van zijn regiment, plaatst hem boven op de slellaadje onder den kreet van leve de Keizer! De sergeanlmajoor Fleury van het lste regi ment Zouaven, die het bovenste gedeelte van de stellaadje heeft kunnen bereiken houdt een oogenblik het vaandel omhoog; hij valt, door een karletskogel getroffen, neder, liet vaandel van het lsle regiment Zouaven is dat van het 2de van nabij gevolgd maar de vaandelslok wordt weldra door eene granaatscherf sink geslagen. Toen de reserve onder den generaal d' Aurelles aanrukt verlaat de luitenant-vaandeldrager Poitevin van het 39ste regiment van linie zijn bataillonsnelt naar den toren, en piaatst er zijn vaandel naast dat van het lste en 2de regi ment Zouaven. Een kanonskogel gaal hem midden door de borst en hij betaalt deze edelmoedige en vermetele daad met zijn leven. Hel gevecht rondom den toren is zeer moorddadig, maar van koiten duur. Zoodra vorst Mentschikoff den sleutel zijner stelling in handen van het Fransche leger zietgeeft hij bevel tot den aflogt, en de groote massas infanterie en kavallerie vol voeren deze beweging met de grootste orde, terwijl de ar tillerie het terrein regts en links van den toren blijft be schieten. De generaal Canrobert die van het begin van den slag af te midden zijner troepen bleef, wordt getroffen hij valt in de armen zijner Zouavenmaar stijgt spoedig weder te paardom zijne plaats in het gevecht te herne men. Terwijl het 2dc regiment Zouaven zich links van den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 163