95 ongesteld wastoch zijne dienst doen. Hij weigerde zich op te laten nemen onder de zieken die naar Konstan- tinopel vervoerd werdenen stierf een der eerste dagen van den winter, geacht door zijne chefs, betreurd door zijne kamaraden. De soldalen zclven verhardden zich tegen ziekten, en stonden hunne smarten met heldenmoed door. Velen verkozen in het kamp te sterven, liever dan naar Konstantinopel vervoerd te worden. In de eerste dagen van February werd als grondbeginsel aangenomen, dal de plaats in de positie van Malakoff moest aangevallen wordenen men besloot dien aanval aan het 2de korps onder den generaal Bosquet toe te vertrouwen. Die maand February 1855 kwam aan het 2de regiment Zou- aven duur te staan. In den nacht van den 12den werden 300 man van het regiment belast, met hel verkennen der Russische posten op hel lagere gedeelte van den berg Sa- poune; zij moesten eenige gevangenen trachten te maken. Men voerde de verkenning uit, doch daar de Russen zeer overhaast terugtrokken, was het onmogelijk eenen enkelen Rus magtig te worden. Van den 12den tot den 22sten Fe bruary nam het regiment zeer werkzaam deel aan het maken van nieuwe aanvalswcrkenloopgraven en batterijen op deze hoogte. De Russen, wier verdediging door een hoogst verdienstelijken genie-officier bestuurd werd begrepen van welk een gewigl de aanvallen op de positie van Malakoff waren en daar zij zagen hoe de Franschen vorderden maak ten zij op 1000 el van de Fransche loopgraaf ecne contre- approehe van aanzienlijken omvang, in den nacht van den 21steB op den 22slen. Groot was de verbazing, toen men 's morgens den nachtelijken arbeid der verdedigers aan schouwde en toen men de schanskorvenwaaruit hij be stondreeds bijna geheel door grond gedekt zag. Vele generaals kwamen om dit nieuwe werk in oogenschouw te nemen, en om middelen leberamen, om dezen nieuwen hin derpaal uit den weg te ruimen. Het Russische werk lag te ver verwijderd van de loopgravenom voortdurend bezet 7.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 167