96 te kunnen worden maar men achtte het niet onmogelijk dat het voor een oogenblik veroverd kon wordenal ware het dan ook maar om den vijand te toonendat men be sloten had om alles, wat hij buiten de vesting uitvoerde, oogenblikkelijk te vernielen. Deze aanval was zeer moeijelijken kon alleen in den nacht plaats grijpen. Men had er flinke dappere soldaten voor noodig, die voor geene gevaren terugdeinsden en die alle bevelen stipt uitvoerden. Men liet het oog vallen op het 2de regiment Zouaven. De generaal Bosquet moest on middellijk zijne maatregelen voor den aanval nemen die door den generaal Mayran zou bestuurd worden. De generaal de Monet voerde het bevel over de troepen hij kreeg ter zij ner beschikking 900 Zouaven en 450 mariniers. Twee ba- taillons van de linie regimenten aangevoerd door den luite nant-kolonel Dubos werden als reserve in de loopgraaf geplaatst. Aldus gingen 1400 welberaden mannen een be zoek afleggen in een vijandelijk werkalwaar velen zouden sneuvelenenkel en alleen om den vijand een oogenblik te verontrusten. De oorlog is toch somwijlen vreesselijk willekeurig De generaal de Monet en de kolonel Cler kregen last om de Russische werken later bekend als de redoulen Seli- ginsk en Volhyniêaan te tasten er zich als het kon er zoo lang op te houden totdat de aangevangen werken vernield warenen vóór de aankomst der vijandelijke versterkingen weêr terug te trekken op de Fransche loopgraaf. Men ziet duidelijk dat er duizend kansen waren voor aanzienlijke verliezen, met geen ander doel dan den vijand te verontrusten. Nadat de troepen verzameld warenriep de kolonel Cler de officieren en onderofficieren van zijn schoon regiment bijeen en hield hun de volgende aan spraakNeemt de grootste stilte in acht; wij moeten onzen »marscli voor den vijand geheim houden. De sabclscheden en alle overige gcdruischmakende voorwerpen moeten ach- stergelaten worden; de oorlogskreet der Zouaven moet zich

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 168