99 komen op de borstwering. Maar deze goede afloop wordt duur gekochtde kloekmoedige officieren en soldaten aan het hoofd der aanvalskolonne vallen naast hunnen kolonel neder. Hij zelf struikelt en valt, en ontkomt alleen daardoor aan de Russische bajonettendie zijne uniform reeds verscheu ren. Hij verzamelt de overblijfselen van zijnen kleinen troep zonder dat de dooreengemengde Franschen en Russen er aan dachten elkander te bevechten (want de Russen bleven zonder twijfel daartoe gekommandeerd op den grond liggen, en de Zouaven dachten dat zij op lijken trapten), en gelast hun op te sluiten, en zich achter de schanskorven te dek ken om zoo de aankomst der reserve af te wachten. Weldra bemerken de Russen de geringe getalsterkte hun ner vijanden, en omringen de Zouaven in stilte, zoodat dezen de lerugtogt wordt afgesneden. Zij komen zoo nabij dat de Zouaven hen voor de verwachte versterking houden, en hun toeroepen van niet te vuren maar een kommando in de Russische taal beantwoordt hun geroep, en oogenblik- kelijk omringt hen een vurige kring, uil welken geweer kogels regenen. Gelukkig gaan de kogels over hunne hoofden heen, en bereiken de vijandelijke balaillons, die op de banketten der verschansing staan. Eenigc Russische soldaten, die stoutmoediger zijn dan hunne kamaraden, ko men lot bij de Fransche bajonettenen worden neergesloo- ten. Dit gevecht levertverlicht door het vuur uit de vesting, een vreesselijk fantastisch schouwspel op. Achter de verschansing teekenen de signalen en kanonschoten van de stoomschepen en de vesting, Sebastopol en zijne reede af: in het werk is eene handvol soldaten, die afgesneden, en besloten zijn hun leven duur te verkoopenliever nog dan zich over te gevenmeer voorwaarts is een met sneeuw bedekt terrein, door eenige detachementen doorkruist, die zich bij de aanvalskolonnes zoeken te voegen; de alarmklok mengt zijn droevig gelui met het gekerm der gekwetsten en het geweervuur; de lange kapotjassen der Russische in fanteristen vermengen zich met de roode broeken der Zou-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 171