100 aven en de zwarte bonten mutsen der Kozakken in het werkalles verleent dit nachtelijk tooneel een waarlijk helsch aanzien. Dit ongelijk gevecht duurt reeds eenigen tijd voort, toen eindelijk de Fransche horens den aftogt blazen. Op dit signaal trekken de vechtende, maar nog niet afgesneden troepen terug; de kleine kolonne, die zich in de redoute in het midden bevindt, kan echter niet besluiten de kort stondige verovering, die aan de kern der Zouaven het leven heeft gekost te verlaten. Nog altijd hoopt de kolo nel op versterkingeen tweede signaal doet zich in de Fransche loopgraaf hooren en men moet terugtrekken. Cler verzamelt de weinige manschappen in zijne nabijheid, en roept hun met ecne sterke stem toe: «Laat ons die slungels de voldoening niet geven met een kolonel der s Zouaven in Rusland te kijk te loopen; laat ons liever «sterven dan dat!" Vervolgens, de daad bij het woord voe gende, werpt hij zich met die handvol dapperen blindelings op de Russische massas. Er ontstaat een gevecht met ba jonetten, geweerkolven, zelfs vuisten, waarbij dappere sol daten vallen en hunnen wapenbroeders een bloedigen weg hanen. Daar vallen de dappere kapitein Sage, de jeugdige tweede luitenant Sevestre die nog maar veertien dagen bij het regiment was en die door bajonetsteken doorboord sneuvelt, terwijl hij zijn peloton Zouaven wil herzamelen. De kapitein Banon valt onder de slagen der Russen maar staat weder op en volgt zijnen koloneltot belooning voor zijn gehouden gedrag werd hij tot majoor bevorderd bij het 3de regiment Zouavenmaar hij een uitval der Russen in den nacht van den 25sten Maart gedood. Eindelijk gelukt het aan deze handvol dapperen eene opening in de vijande lijke linie te maken en zich naar de Fransche loopgraven te hegeven over een terrein, dat met kartetsvuur overstelpt werd. De kolonel Geer stoottoen de loopgraaf bereikt, op een troepje Zouavendie naar de Russen loopenhij roept

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 172