102 De luitenant Bartel wordt gewond terwijl hij door de hinderlagen voor de werken der Russen gaat, maar blijft toch aan het hoofd zijner kompagnie een schot verbrijzelt hem het heen: «Gaat maar voorwaarts," zegt hij tot zijne Zouavendie hem willen wegdragen«dat is het beste «middel, waardoor gij mij uwe toegenegenheid kunt bewij zen," Een oogenblik daarna valt de dappere luitenant on der de Russische bajonetten om niet weder op te staan. Zooals vroeger gezegd iswerd de tweede luitenant Sevestre door verscheidene bajonetsteken doodelijk getroffenterwijl hij zijn peloton Zouaven zocht te herzamelen. Hij had zijne opleiding op de Militaire school ontvangen, en had, hoewel hij nog maar weinige dagen bij het regiment was, reeds al ler genegenheid verworvenhij sneuvelde bij het ontvangen van den vuurdoop. De sergeanten Richard en Breysse gaven ook het voor beeld van onverschrokkenheid. De eerstedie met groote ligchaamskrachten begaafd was, wordt op de borstwering gedood, nadat hij reeds verscheidene Russen met kolfslagen gedood had. De tweedeeen onder de wapens grijs ge worden soldaatwordt in de gracht voor de redoute doo delijk getroffen. Hij roept de Zouaven, die hem bij den terugtogt willen mededragentoe: «Ik dank u wel, mijne «vrienden; mijne zaken zijn afgedaan; tracht liever uwe «eigene te regelen." De adjudant-onderofficier Lacaze wordt zwaar gewond bij den aanval der redoute, en blijft in de gracht liggen, waar de Russen hem krijgsgevangen maken. De sappeur Pradelle en de Zouaaf Thebaut de ordon nansen van den kolonel, die in het kamp voor zijne tent moesten staan, hadden verzocht hem te mogen volgen. De eerste wordt gevaarlijk gekwetst; de tweede verliest den kolonel in het gevecht geen oogenblik uit het oog. Vele Zouaven sneuvelden terwijl zij nog in hunne laatste oogen- blikken vol moed en onderwerping waren daar zij minder bekend waren, dan de officieren en onderofficieren, hebben

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 174