103 zij die hunne laatste woorden hoorden ongelukkigerwijze hunne namen niet zoo volledig te weten kunnen komen. De gouverneur van Scbastopol, de generaal Osten-Sacken deed hulde aan den moed der Zouaven hij dien aanvalin eenen brief, dien hij den volgenden dag aan de bevelheb bers der verbondene legers schreef. Zijne woorden luidden aldus: »lk haast mij u te berigten dat uwe dappere sol- daten die gisteren in onze verschansingen gesneuveld zijn, »in tegenwoordigheid van een gedeelte van het garnizoen »met al de militaire eerbewijzingendie aan hunne voor- nbeeldige onverschrokkenheid toekomen, zijn begraven ge- worden." De weinige gekwetste Zouavendie de Russen opnamen van het slagveld genoten te Sebastopol de welwillendste ver zorging die hun de gevangenschap verzachtte. De generaal Canrobert deed aan het leger het schitte rende gedrag der Zouaven van het 2de regimentin eene dagorde kennen. De kolonel Cler werd bevorderd tot bri gade-generaal en in zijn kornmando opgevolgd door den kolonel Saurin, een hoofdofficier, die in de Afrikaansche oorlogen veel ondervinding had opgedaan. In de maand Junij 1833 hadden de Russen de voornoem de werken aanzienlijk uitgebreid; zij noemden die de redouten Kamtchatka, Seliginsk en Volhynië. Deze werken waren met grof geschut gewapend en voor hun front gedekt door een zamenwecfsel van caponnieres en loopgravenzij hielden den belegeringsarheid tegen en bragten den aanvallers door hun vuur, dat op zoo geringen afstand eene groote uitwer king hadf, dagelijks gevoelige verliezen toe. Den 6dcn besloot de generaal Pelissier, in overeenstem ming met den Engelsehen opperbevelhebber, dat die werken aangevallen en veroverd zouden worden. De uitvoering van dit besluit werd toevertrouwd aan den generaal Bosquet. De 3de divisie van het 2de korpswaarhij zich het 2de regi ment Zouaven bevond, werd voornamelijk belast met den aanval der redouten Seliginsk en Volhynië.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 175