104 In den namiddag van den 7den inspecteerde de generaal Bosquet de troependie voor den aanval in den avond van den 7den gekommandeerd waren; hij hield hun eene aan spraak, die hij eindigde met de woorden »dat hij aan het «welslagen van den aanval niet twijfelde, dat men na de «verovering der werken ze moest behouden, en dat hiervan »de latere operaties van het beleg volstrekt afhingen." De woorden van den generaal werden met geestdrift aan gehoord maar nergens was die zoo groot als in het 2de regiment Zouaven. Men ging bij het daglicht vechten men zou den vijand in het aangezigt kunnen zien op eenen bodemdoorweekt met het bloed van dappere kamaraden wier verlies men nog eiken dag betreurde. De soldaten verklaardendat zij er zeker van waren de redoutendie zij in den nacht van den 25slen op den 24sten Februarij niet hadden kunnen nemente veroveren en te behouden omdat de vorige maal de duisternis en hun gemis aan kennis van de plaatselijke gesteldheid hun nog meer in den weg waren geweest dan de overmagt der Russen. Bij den aanval werd hel 2de regiment Zouaven geplaatst, als volgt: hel lste bataillon over den linkschen saillant van de redoute Seliginskhet 2de over den regtschen saillant van die redoute. Vóór het lste bataillon marscheerde de kompagnie van den kapitein Lescop en tirailleur. Ten 6 uur 's avonds geven eenige vuurpijlen het sein tot den aanval. Hel 2de regiment Zouaven klimt over de horst wering van de loopgraafde tirailleurs van kapitein Lescop snellen naar de gracht, en de twee bataillons marscheren zoo spoedig mogelijk naar de hun aangewezen saillanten van de redoute Seliginsk. In een oogenblik zijn zij de gracht over, en op de berm waar zij met de verdedigers, die hen met granatensteenen en aarde bewerpengeweerschoten wisselen. De kolonel Sauiun verzamelt hoven op de contrescarp zijne kompagniënoverstelpt door het kanonvuur uit de Russi sche batterijen, die hem van ter zijde en schuins van voren

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 176