105 beschieten, werpt hij zich in de gracht, die door het kanon van de vloot over hare lengte beschoten wordt, en klimt op de berm, waarop zich onafgebroken zijne dappere soldaten opvolgen, terwijl zij de borstwering beklimmen. Het 2de bataillon tast de redoute van de regter zijde aan zooals het lste links gedaan heeft. Weldra is de Russische verschansing met de bajonet genomen, en hare verdedigers zijn of ge vangen of over de kling gejaagd. De marsch naar de redoute, de aanval en verovering van dat werk volgden elkander zoo snel opdat het onmogelijk is alle bijzondere omstandigheden, waarin de moed der Zou- aven doorblonk, te vermelden. De kapitein Pruvost komt met de eerste Zouaven op de borstweringen wordt doode- lijk getroffenhij wendt zich tot zijne soldatenwenkt hen nog met zijne sabel en sterft. De jeugdige kapitein Perrot wordt doodclijk getroffen, terwijl hij aan het hoofd zijner kompagnie de escarp bereikt, en zijne laatste woorden zijn Voorwaarts, 2de regiment Zouaven!" De kapiteins Doréde la Vaissiere en de Lignerolle sneuvelen op eene eervolle wijze te midden hunner soldaten. Vele onverschrokken Zou aven komen boven op de borstwering, en blijven daar on gedekt vechtende, den vijand, wiens bewondering zij opwek ken trotserende. De vijandelijke werken worden, nadat zij genomen zijn, oogenblikkelijk in staat van verdediging gebragt, en de Russische kanonnen op de plaats zelve gerigt. De kapitein Lescop, een officier vol moed, blijft niet in de redoute. Aan het hoofd van eenige honderden vervolgt hij de vlugtende Russen dringt met hen in de batterij van den 12den Meien sneuvelt. De luitenant Miohelin, die hem op den voet volgtsneuvelt ookde Zouaven vernagelen de stukken dezer batterijen moeten hoewel schoorvoetende naar hunne bataillons terugkecren. In hetzelfde tijdsver loop hadden het £de regiment mariniers en de brigade van den generaal de Failly de overige Russische verschansingen genomen. Daar de generaal Lavarande hel mogelijk achtte

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 177