107 op het gedeelte van de vesting tusschen het ravijn van Ka- rabelnaïa en de groote recde. Ieder korps kreeg bijzondere bevelen voor den aanval van den I8deu, en begaf zich tus schen een en twee uur 's morgens in stilte op zijnen post. De 3de divisiegekommandeerd door den generaal Mayran werd op den linker oever der Carenage-baai geplaatstals volgt Het lste bataillon van het 2de regiment Zouaven onder be\el van den luitenant-kolonel Lacretelle bij de waterlei ding; het 2de onder den luitenant-kolonel Darbois naast het lstelinks van het regiment kwamen de mariniers en het 49de bataillon jagers, vervolgens de brigade van den gene raal Failly. Sedert den dood van den generaal de Lavarande werd de lste brigade van de 3de divisie gekommandeerd door den kolonel Saurin. Zij was zoodanig geplaatstvolgens hel bovenstaan de, dat zij den regies-vleugel van de troepen, die den Malakolï bestormdenmoest dekken. Het signaal van den aanval werd ten drie uur 's morgens gegeven door drie vuurpijlen. De generaal Mayran zond aan den kolonel Saurin het bevel om aan te vallen, waarop het 2de regiment Zouaven de plaatswaar het had staan wachten, verliet, en zich naar de vesting wendde. Het moest een uitgestrekt lerreingedeelte doorloopen dat met heide en doornstruiken bedekt was, die het marschereïi zeer be- moeijelijkten. Geen enkel voorwerp dekte dezen opmarsch. Daar men de voorwerpen reeds onderscheiden kon, lieten de Kussen de bataillons tot op 500 el naderen, en openden toen een vreesselijk geweer- en kartetsvuur. De stoomsche pen in de havendie van achteren gezigt op den aanval haddenoverlaadden de kolonnes met projectielen. De Kus sen die den aanval verwachttenhadden er zich op voor bereid een hevigen weerstand te biedenop drie gelederen geschaard achter de borstweringen, onderhielden zij een al lerhevigst geweervuur, terwijl de batterijen aan de haven, en de kanons der stoomschepen op het te doorloopen terrein

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 179