108 een hagel van kartetsen braakten. Op dit oogenblik kreeg de kolonel Saüivin een kartetskogel in de dijen de luitenant kolonel Darbois een geweerkogel door de wang: beiden moesten zwaar gekwetstbet slagveld verlaten. Het regiment bad ten gevolge van de verliezen van den 7den Junij en van dezen morgen bijna geene officieren meeren nadat de lui tenant-kolonel Lacretelle de overblijfselen der beide batail- lons achter ecne terreinplooi verzameld badbedroeg de getalsterkte nog maar 400 man. Deze officier wenschte nog eene poging te doenhoudt met deze handvol dapperen links aan en voegt zich bij de brigade de Failly, die ook zeer geleden had door het kar tets- en geweervuur, en zich voor eene steengroef bevindt, die ongeveer 20b el van de plaats verwijderd is. De vijand brengt op deze laatste ruimte zulk een lievig kruisvuur, dat men ze niet doorloopen kan. De troepen aarzelen eenige onverschrokken officieren trachten hen in beweging te bren genmaar te vergeefs. De luitenant-kolonel Lacretelle, die reeds van bet begin van bet gevecht af een geweer schol in het been bad, wordt door een kartelskogel in de borst getroffende tweede luitenant Escourrou valt ook doo- delijk getroffen neder. De kolonel de Cendrecourt van de mariniers en de generaal Mayran worden zwaar gekwetst van hel slagveld weggedragen. De troepen moeten de hoop opgeven van de stad te ne men maar willen toch ook den terugtogt niet aannemen. Door eene hagelbui van projectielen in hunne voorwaartsche beweging gestuit, blijven zij in hunne stellingen op geringen afstand van de Russen die zij door hunne tegenwoordigheid schijnen uit te tarten. Deze willen zich echter niet in ge vaar brengen door een uitvalen wachten achter hunne borst weringen bedaard en voorzigtig op het hernieuwen van den vcrmetelcn aanvalof op den terugtogt hunner vijanden. Eindelijk krijgen de Franschen bevel om terug te trekken. Het 2de regiment Zouaven had nogmaals zware verliezen geleden, zoodat het buiten staat was verder aan de belege-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 180