109 ring deel te nemenzijn kader was bijna vernietigd en de kompagnicn tot zeer weinige manschappen versmolten. In den loop van dit verhaal is reeds melding gemaakt van den kolonel de la Tour-du-Pin. Deze hoofdofficier, bij wien zijne voorliefde voor den oorlog en zijne gevaren een hartstogt was gewordenwas de Zouavcn gevolgd naar de Krim. De chakals van den kolonel Cler vonden den dappe ren poêle a frire even onvoorzigtig ais vroeger; de armedoove officier liet geene enkele gelegenheid voorbijgaanom zich aan de geweer- en kanonskogels bloot te stellen ten einde de gevechten, die er geleverd werden, van nabij te zien. Hij was als het ware de scheidsregtervoor wien twee par tijen een tweegevecht op eene reusachtige schaal hielden; als men hem zoo rustig te midden van een bloedbad zag moest men denkendat hij niet alleen evenals Achilles on kwetsbaar was maar zelfs voor zijn hiel niet te vreezen had. Den 26slen October hoorde de La Tour-du-Pin, dat de ko lonel Cler zich in de loopgraven op den uilersten linker vleugel bevond, en dat de in den nacht aldaar begonnen aanvalswerken nog maar in de geboorte warenhij haastte zich zijn vriend op dien gevaarlijken post te gaan bezoe ken. Verscheidene Russische batterijen in de conlre-approches werden gedemaskeerd, en overstelpten de Fransche loopgra ven met projectielen. Dit was het oogenblik, dat de La Tour- du-Pin uitkoos om op zijn gemak een oogenblikje met den kolonel Cler over den verderen loop der belegering te gaan pralen. De kolonel Cler deed hem opmerkenhoe gevaar lijk het was om daar te blijvenen hoe weinig nut er in gelegen waszich onnoodig in gevaar te begeven. De La '1 our- du-Pin weerlegde deze redenering met over de geringe uit werking van bet vuur der Russen te gaan uitweiden. Op hetzelfde oogenblik kwam een kanonskogelals om zijne redenering te loochenen een aardzak omverwerpen, en ging tusschen de beide vrienden door. Rondom hen gaven doo- den en gekwetsten bom- en granaatscherven de duidelijkste bewijzendat de Russen hun kruid niet verspilden. In

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 181