110 weerwil van dit alles moest de kolonel Cler toch half met geweld zijn vriend noodzaken om van daar te gaan. Den i8de" Junij was de dappere kolonel met de eerste aanvalskolonncs vertrokken en woonde als liefhebber het ge vecht bij; toen de Fransche troepen onder een hevig kar tetsvuur moesten terugtrekkenging de La. Tour-du-Pin met de meeste deftigheid op den grond zitten in het midden van liet strijdperk, en stond niet op, voordat de laatste soldaat voor hem gedefileerd had. liet toeval wildedat hij ook ditmaal ongedeerd er af kwam. Toen echter den 8slen September de Malakoff genomen werden hij zich hij de kolonnes van den generaal Mac Maiion bevond, kwetste hem eenc granaatscherf aan het heen. riij werd naar Marseille vervoerd, waar hij als het slagtoffer stierf van dien zonder lingen hartstogt, die hem gedurende zijn leven instinctma tig de slagvelden van Europa had doen afloopen. Het aan denken van den dapperen en ongelukkigen kolonel de La Tour-du-Pin zal onder de soldaten uit Afrika en de Krim bewaard blijven. Nog lang zal men om de bivouakvuren van het 2,le regiment Zouaven over den dapperen Poêle d frire blijven spreken. In den loop der maand Jul ij begaf zich het regiment met de o'le divisie naar het observatie-leger van de Tchernaïa; het gedroeg zich met veel roem in den slag van dien naam. In Junij 1806 narn hel voor eeuwig afscheid van de dappe ren, die voor de eer van Frankrijk op den llussischen bo dem waren gevallen, en scheepte zich in naar Algerieom spoedig daarna naar Europa terug te keeren ten einde deel te nemen aan den Italiaanschen oorlog.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 182