120 zin voor: Stel dat integendeel diezelfde familie van wie ik straks gewag maakte geheel gekleed is in afwachting van verscheidene bezoeken en dat ook nu de sierlijk uitgedoschle dochter den bezoeker in oogenschouw neemt, niet verborgen achter eenig voorwerp maar met haar schoon gelaat voor het heldere, zuivere glas. Dezelfde woorden: Het is maar een kadet." zijn het resultaat der onderzoeking. Teleurstelling, dat het maar een kadet en geen andere bezoeker is laat er op volgen Wil ik maar laten zeggen dat er belet is?" En als de moeder hierop de aanmerking maakt: »Maar hij zal u voor de ramen gezien hebben" (zij toch was nog van meening dat een kadet. even goed ziet als een mensch)moeten de woorden: «Het is maar een kadet," vergezeld door eene onverschillige ophaling der schouders al weder dienen om haar te overtuigen dat het voorstel harer dochter niet zonder grond was Ik wil u nog een tafereel schetsen, waarde Lezer, en ik hoop dat gij dan langzamerhand zult beginnen in te zien wat een kadet is in de oogen van sommige menschenen dan zult gij wel begrijpen dat hij den kadet de gedachte: «Ik hen maar kadet," op den voorgrond staat en dat hij ook zich-zelven niet als mensch durft beschouwen dan na zijn vertrek van de Akademie, Hel is 's avonds acht uren. Ik zal den lezer verzoeken mij in gedachte te volgen raar het bal dat om de veertien dagen geregeld plaats heeft; dat voor velen een ontmoetings punt van al hunne gedachlen en weder voor anderen eene enkele ontspanning is. Hel is inderdaad een magnifique ge- zigt, die grootc zaal, aan weerskanten bezet door de in rijke toiletten gedoschle schoonheden van ons stadje die gelijk zoovele bloemen in eene bruiloftszaalons in staat stellen de blankheid van haar teint bij het zuiver wit harer kleeding te vergelijkenterwijl zij ongeduldig zitten te wachten op de uit lokkende toonen der vrolijke dansmuziek.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 192