121 Nadat er eenige dansen uitgevoerd zijn, komt echter bij eene dier schoonen een kadct haar ten dans vragen, waarop zij met een glimlachje hem zoo lieftallig mogelijk te ken nen geeftdal zij tot haar spijt daarvoor moet bedankendaar zij voor dien dans reeds geëngageerd is. De kadet is welligt van het tegendeel overtuigd, maar berust in zijn lot. IIij is maar kadetDadelijk daarop echterkomt een officier haar zijne opwachting makennadat hij alvorens van den kadet vernomen heeft dat deze bedankt is. Met sierlijke woorden geeft ook hij te kennen dat hij zoo gaarne dien dans met haar gedaan zoude hebben maar dat hij met leedwezen gehoor d heeft dat zij dien reeds aan een ander beloofd heeft daar zij den kadet had moeten bedanken. En wat is het antwoord, waarde Lezer Met een lagchend gelaat, laat zij zich weder hetzelfde woord ontvallen j>0 dat was maar een kadet en alsof zij den zin had willen eindigen met de woorden »lk dans nooit met hen," laat zij haar balboekje zien als om te loonen dat zij niet geëngageerd is voor dien dans maar dat zij eenvoudig bedankt heeft omdat het tegen haar prin cipes streed met kadets te dansenZeker weet zij niet dat een kadet even veel prijs weet te stellen op de eer van met haar te dansen als ieder ander: soms welligt schat hij dat geluk hooger: want hij is het zich steeds be wust ilk ben maar kadet." Zoo dacht ik voort ik kwam van de eene zaak op de andere en altijd stonden die woorden mij voor den geest. Ik dacht om een kadet wien iemand op eene partij wilde dwingen zijn wil te volgen door de woorden: «Gij moet denken dat gij maar kadet zijt." Ik dacht aan winkeliers, die hunne prijscouranten voor de kadets met eenige per centen verhoogen omdat het kadets zijn ik dacht aan mili tairen die gegradueerde kadets voorbij loopen, zonder notitie van hen te nemen omdat het maar kadets zijn. In een woord, ik begon er over te denken, hoe men ons in de wereld dan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 193