1 24 Er waren dushij elkaar genomen 96 plaatsen en 206 Adspiranlen terwijl bij de concurrentie de kansen voor den Adspirant eenigzins gunstiger stonden bij de dienst in de koloniën dan bij die hier te lande. Geneeskundig werden afgekeurd 24 Om verschillende redenen hebben van het examen afgezien '28 zoodat 178 Adspiranlen door de Commissie onderzocht zijn. Hiervan hebben aan de vereischten voldaan 76 terwijl niet minder dan '102 afgewezen moesten worden. En toch is men niet streng te werk gegaan. Wij herha len hetgeen we verleden jaar verklaard hebben iedereen die slechts eenigzins aan hetgeen vereischt is, voldeedwerd geplaatst. De meeste mildheid isin alle opziglengebruikt. Maar even als verleden jaar te vergeefs. Waar er eenige twijfel bestond is het pleit steeds ten gunste van den Adspirant beslist j waar de uilkomst allen twijfel onmogelijk maakte werd slechts het afwijzende vonnis na rijp beraad geveld. Het zou vervelend zijn en voor sommigen zelfs den schijn van hatelijkheid kunnen hebben als wij hier weder op nieuw talrijke staaltjes wilden invoegen van de verregaande on wetendheid van het grootste gedeelte der afgewezenen hetzij in enkele hetzij in sommige gevallen in al de vereischte vakken. En niets is verder van ons voornemen dan grie vende of kwetsende dingen aan den dag te brengen. In tegendeel het eenige doel van dit verslag is om licht te verschaffen waar zulks verlangd wordtom nul te slichten, waar het ons mogelijk is. Juist dezelfde gebreken als verleden jaar werden ook dit jaar bij de Adspiranlen opgemerkt. Wij wijzen dus op het verslag in den jaargang 1868, voor hem die ze niet kent. Wij herhalen echter hier wat zoo onvermoeid in dit Jaarboekje volgehouden is, maar wal men niet schijnt te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1860 | | pagina 196