37 den vijand in de linker flank en als het eenigszins kon ook in den rug aanvallen. De generaal Thümen viel met de vierde brigade het eerst aan waarbij hem de generaal Kraft met de zesde brigade ondersteunde en de derde bri gade onder den Prins van Hessen-Homborg de reserve uit maakte. Eerst nadat de generaal Thümen eenige aanvallen achtereen had gedaan slaagde hij er in den vijand terug te dringen eenige flinke charges der kavallerie braglen dezen nog meer in verwarring. nlntusschen was het legerkorps van Oudinot aangekomen, en viel onzen regler vleugel aan. De brigade Kraft had het zwaar te verantwoordenen moest herhaaldelijk van de brigade van den prins van Hessen-Homburg versterking ontvangen. Zij werd zeer in het naauw gebragtdoch week geen duimbreed terug. Het was inlusschen een kritiek oogen- blik 's vijands overmagt was groot. Hoewel er nog gcene redenen tot ernstige bezorgdheid aanwezig warenwas toch de aankomst van de brigade von Borstell die thans op het slagveld verscheenvan groot belang. De generaal von Borstell hadom naar de behoefte van het oogenblik op te kunnen treden den hem loegevoegden officier van den ge nenden staf, vooruilgezonden. Het toeval wilde, dat ik dezen ontmoette, toen hij naar den kommanderenden generaal zocht. Hij vroeg mij welke marschrigting de brigade moest nemen Ik legde hem met korte woorden uit boe de slag stond en wees hem het punt 'Göhlsdorfaan op hetwelk de brigade moest marscheren waarop hij naar zijn generaal terugsnelde en dien naar mijne aanwijzing geleidde. »De slag nam door-het optreden van von Borstell eene hoogst gunstige wending voor onsen er viel bijna niet meer aan een gelukkigen afloop te twijfelen. Men kon er den generaal von Borstell niet dankbaar genoeg voor zijn dat hij den Kroonprins van Zweden die verlangde dat hij zich

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 103