40 officieren en gemeene soldaten S989 man bedroeg. Het ver lies van den vijand werd op 14 a IS,000 man geschat. Het korps werd voor het winnen van den slag ruim schoots met ridderorden en helooningen bedacht. Mij viel het IJzeren Kruis, eerste klasse, ten deel. De generaal Bülow werd kommandeur van het IJzeren Kruis, en tot graaf met den bijnaam »von Dennewitz" verheven. Deze den ge neraal Bülow verleende onderscheiding bragt tusschen hem en den generaal Tauentzien, die zich verongelijkt gevoelde, eene zeer onaangename verhouding te weeg waarop zelfs eene uitdaging tot een tweegevecht volgde. Gelukkig wist men dit evenwel nog te verhinderen. «De generaal von Borstell betwistte ook aan den generaal Bülow de eer der overwinning daar hij door zijn verschij nen op het slagveld den slag beslist had, terwijl Bülow hem vooreen krijgsraad wilde brengen, omdat hij aan zijn her haald bevel om den S'len 's avonds met hem op marsch te gaan niet voldaan had. o Zoo bestond er ook tusschen Tauentzien en Borstell eene spanning die tot eene uitbarsting leidde bij gelegen heid van een diné dat de toenmalige hertog van Cumberland, later koning van Hannover, toen hij zich nog in Berlijn ophield, op den verjaardag van den slag gaf, en op het welk zich die beide generaals bevonden. De hertog stelde namelijk aan tafel een toast in op Borstf.ll als overwin naar van Dennewitzhetgeen Tauentzien zeer kwalijk nam, die den generaal Borstell volstrekt niet kon vergeven dat hij dezen toast niet van de hand gewezenmaar hem in tegendeel aangenomen had." Na den slag bij Dennewitz nam von Reiche met het leger korps van den generaal Bülow verder deel aan den veld- togt van 1815, en woonde ook den slag van Leipzig bij; de beschrijving van dit alles is te wijdloopig om hier plaats

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 106