66 De slag was thans met glans gewonnende van alle kanten in het naauw gebragte Franschen werden op een hoop zamengcdrongenwaardoor ieder slechts op eigen red ding bedacht was totdat er eindelijk eene algemeene vlugt plaats greep. De generaal Ziethen plaatste zich nu aan het hoofd zijner reserve-kavallerie om den vlugtenden vijand te vervolgen. Bij Maison du Roi aangekomenbelastte hij den generaal von Rodeb met de verdere vervolgingdie haar op dezelfde wijze voortzette en den vijand nergens rust liet om zich staande te houden en zich te verdedigen. Het was nacht geworden, de kavallerie was vermoeid, hetgeen haar dwong een einde aan de vervolging te makenen het bivak te betrekken. »De generaal Gneisenau dreef, aan het hoofd van de infan terie den vijand onophoudelijk voor zich uithem nergens rust of oponthoud gunnende. Op deze wijze ging het den geheelen nacht onafgebroken voortover GenappeQuatre Bras en zelfs tot voorbij Frasnes. Aan weerstand viel in 't geheel niet meer te denken overal waar de vijand zich min of meer in veiligheid ge loofde eh wat wilde rustenwerd hij letterlijk opgejaagd en op de vlugt gedreven. Na eenige uren rust genoten te hebben stelde zich de vervolgende kavallerie weder in bewe ging en zette den vijand na. «Deze vervolging, stellig eenig in hare soort, die hier wel voor het eerst werd toegepastmaakte de overwinning volkomen en leverde de rijkste vruchten. »De verbondene legers waren steeds vooruitgeruktde duisternis bedekte reeds de met het bloed van duizenden gedrenkte velden. De omtrek der hoogste heuvels teekende zich nog eenigszins zigtbaar tegen de lucht afonder deze was een dergenen, die ons het meest in 'toog vielen, op zijn hoogste punt met eene groep huizen bezet; deze was de herberg La Belle Alliance, aan den grooten weg van Brussel naar Namen. Als het eenigste punt dat nog te herkennen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 132