68 Na het sluiten van den vrede, maakte een korps van 50,000 man Pruissen onder bevel van den generaal Ziethen deel uit van het 150,000 man sterke leger der verbondenen dat in Frankrijk moest achter blijven ten einde de nieuwe orde van zaken te handhaven de kolonel von Reiche bleef de betrekking van chef van den generalen staf bij den generaal Ziethen behouden en kwam te Sedan in garnizoenalwaar hij tot November 1818 verbleeftoen het bezettingsleger Frankrijk verliet. Gedurende dit driejarig verblijf kwam hij zeer veel met hooggeplaatste personen in aanrakingen vermeldt daaromtrent vele belangrijke bijzonderheden. Hij werd in Maart 1821 tot generaal-majoor bevorderd, in Maart 1836 tot luitenant-generaal en zeide in April 1842 de krijgsdienst vaarwel. Den 18lle° Mei 1835 is hij te Berlijn overleden, na een smartelijk en langdurig ziekbed zijn stoffe lijk overschot rust op het kerkhof der Invaliden te Berlijn naast dat zijner oude vrienden en strijdmakkers. Wij zullen ons van verdere beschouwingen omtrent het boek van den generaal von Reiche onthoudendaar die naar onze meening in meer wetenschappelijke werken te huis be- hooren het kwam ons echter voor dat het hierboven ver meld overzigt der Gedenkschriften in het Jaarboekje der Koninklijke Militaire Akademie niet misplaatst was. Het schetst den levensloop van een man die zonder een genie te we zen gedurende eenc reeks van jaren op het oorlogsveld eer en onderscheiding verwierf, en door kennis en verdiensten van kadet tot den rang van luitenant-generaal opklom en zulk een voorbeeld verdient in dit werkje eene plaats. Mogen vele kweekelingen der Militaire Akademie gedurende hunne loopbaan evenveel geluk ondervinden en zich even verdienstelijk maken als de generaal von Reiche

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 134