77 Uit die opgave der stellingen van het leger der bondge- noolen op den avond van den l,ten December blijkt dus dat terwijl Bagration met een 45000 man op den Olmutzerweg stond en de Grootvorst Konstantun met een 9000 man wes telijk van Auslerlitz eenigzins het verband daarstelde tus- schen Bagration en de hoofdmagt die hoofdmagt groot 60,000 man op, of achter de hoogten van Pratzen was geplaatst en zich links tot Aujezd uitbreidde. Die stelling der bondgenooten liet weinig twijfel omtrent hun voornemen om het Franschc leger niet in front aan te vallen naar de zijde van den Olmutzerweg, maar integendeeldoor eene om trekking van 's vijands regter vleugel den weg van Brünn naar Weenen te bereiken en zoo Napoleon den terugtocht af te snijden naar die hoofdstad. Het Fransche leger had op denzelfden tijd nagenoeg de volgende stellingen Lannes maakte den linker vleugel uit en had onder zijne bevelen de infanterie-divisiën Suchet en Caffarellide brigade huzaren Treilhard en de brigade jagers-te-paard van Milhaud in alles 18 bataillons en 8 eskadrons. De divisie Suchet maakte den uilersten linker vleugel uiteen van hare regi menten het 17e, onder Claparède was belast met de verdediging der verschansingen op de Santon waar 18 vuur monden in batterij stonden Claparede had last die ver schanste hoogte het linker steunpunt der Fransche. slag linie hardnekkig te verdedigen en kon daarbij rekenen op de hulp der andere regimenten van Suchet achterwaarts staande. Regis van Suchet stond de divisie Caffarelli. De rui terij van Milhaud en Treilhard was, oostelijk van de Sanlon vooruitgeschoven en stond aan weerszijde van den weg naar Olmütz. Het legerkorps van Bersadotte (18 bataillons en 8 eska drons) stond bij Luteinop den weg van Brünn naar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 143