78 Olmutzin bivouac; spoedig echter, kreeg het last vooruil te rukken over de Goldbach stelling te nemen regts van Caffarelli en zoo het cenlrum uit te maken. De grenadiers van Oudinot en de infanterie en kavallerie der garde in alles 20 halaillons en 9 eskadrons maakten eenc reserve uitdie aanvankelijk achter het centrum bleef, op den regter oever der Goldbach, De reserve-ruiterij onder Murat, eskadrons, stond achter Lannes en Bernadotte, aan weerszijden van den weg naar Olmülz. Soult's legerkorps (31 halaillons en 6 eskadrons) maakte den regter vleugel uit. Aanvankelijk stond het op den regter oever der Goldbach, de divisie. Van Damme bij Sclilapanitz de divisie St. Hilaire hij Punlowüz de divisie Legrand hij KobelnitzDe heide eerstgenoemde infanterie-divisiè'n gin gen waarschijnlijk gedurende den nacht op den linker oever der Goldbach overen hieven daar op de hoogte tusschen de beide beeken. De kavallerie-brigade van Mar- garon was, aanvankelijk, op de hoogte van Pratzen vooruit geschoven maar ginghij den opmarsch der bondgenooten op Sokolnitz terug. Telnüz was bezet door infanterie van Legrand. Eindelijk, op den uitersten regter vleugel stond Davoust met de infanterie-divisie Friant en de kavallerie-divisie Bour- cier 10 bataillons en 12 eskadrons te Klooster-Raigern. Napoleon die tot het vallen van den avond de voortruk- kende kolonnen der bondgenooten had gadegeslagen be merkte met onuitsprekelijke blijdschap hun voornemen om den regter vleugel van het Fransche leger te omtrekken en besloot hen aan te vallen gedurende die beweging en hunne slaglinie te doorbreken op het oogenblik dat zij de grootste uitbreiding zou hebben verkregen. Het aanvalsplan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 144