79 van den Franschen Keizer bestond hoofdzakelijk hierinom door Davoust met eene kleine magt bij Telnitz en Sokolnilz de omtrekkende kolonnen des vijands in front tegen te hou den waartoe de gesteldheid van het terrein zeer gunstig was; op den anderen vleugel zou Lannes, bij de Santon de tegenover hem staande magt der bondgenooten in bedwang houden maar het grootste gedeelte van het Fransche leger zou de Goldbach overgaan de hoogten van Pratzen ver meesteren en zoodoende de doorbreking des vijands ver- rigten was dit gedaandan was de overwinning beslist en dan was de linker vleugel der bondgenooten afgesneden en zoo goed als verloren. 's Avonds om 8 uur, werden de laatste beschikkingen dooi den Franschen Keizer genomen Soult kreeg bevel de di vision Van Damme en St. Hilaire den 2de", 'sochtcnds om 7 uurvóór de Goldbach en de heek van Punlowitz te heb ben gereed tot den aanval op de hoogte van Pratzen tot dat einde werden op verschillende punten bruggen over die boeken geslagen. Muiiat's ruiterij moest tusschen den regler vleugel van Lannes en den linker vleugel van Soult geplaatst zijn, en, om te minder ruimte te beslaan, in kolonne staan de ruiterij van Bernadotte werd daarbij gevoegd en Murat ook de beschikking gegeven over de ligte ruiterij van Lannes. Bernadotte's division kregen toen last hunne plaats in het centrum in te nemen en zich daar te stellen per regiment in geslotene kolonne. Davoust met de divisiën Friant en Bourcier moest om 5 uur 's ochtends van Kloosler-Raigern naar Telnitz opbreken om zich te sluiten aan Soult's regter vleugel; ook daarheen zou de divisie Gudin trekken wan neer zij nog tijdig op het slagveld kwam. De grenadiers van Oudinot en de garde moestenna Soult de Goldbach overgaan en als eene reserve tusschen de beide boeken stel ling nemen, op twee linicnper balaiilon in geslotene ko-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 145