83 kasteel van Soholnitz voorbij is en langs het meer van Ko- belnitz voortrukt. Wanneer de vier kolonnen haren opmarsch gedaan heb ben zullen zij vooruitgaan en bataillons van de eerste kolonne afgezonderd worden tot het vermeesteren van een bosch bij bet dorp Turas 3 bataillons van de vierde ko lonne tot bemagtiging van het dorp Schlapanitz tusschen die beide punten zullen de vier kolonnen voortgaan alleen maar zoo veel bataillons doende oprukken als noodig is om die ruimte met eenc dubbele linie aan te vullen van het overige maakt men vier kleine kolonnesdie achterwaarts blijven als reserve. Kienmayer's ruiterij die de infanterie gevolgd is op Telnitz en patrouillen zendt in de rigling van Menitz en van Klooster-Rciigern zal na de vermeestering van het bosch van Turasvoortrukken tusschen het bosch en het dorp van dien naam om den linker vleugel van de slaglinie uit te maken. Tot dien lijd blijven Bagration en Lichtenstein werkeloos zich bepalende tot bet tegengaan der aanvallende bewegin gen die de vijand op den Olmulzer-sleenweg zou kunnen beproeven; maar wanneer de linker vleugel der bondgc- nooten tusschen Turas en Schlapanitz staatmoeten ook Bagration en Licutenstetn vooruitrukken de Santon be zetten (men wist niet dat die hoogte verschanst was; dit bad eerst in den nacht plaats) en over Bellowitz en Lutein (rekken om zich te voegen bij den linker vleugel en ge- zamentlijk 'svijands nederlaag te voltooijen. De garde onder den Grootvorst Kosstantijn moet stelling nemen tusschen Kruch en Biasowilz om lot reserve te dienen voor Liciiten stein en Bagration. Alle gedeelten des legers Bagration uitgezonderd, moeten om 7 uur 's ochtends opbreken; maar, na het overtrekken van de Goldbach, zullen de verschillende kolonnen bare bewegingen regelen naar die welke links

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 149