86 's ochtendsde Fransche troepen de kolonnen hunner vijan den in westelijke rigting hooren trekken om den beoogden aanval uit te voeren. Om 7 uur 's ochtends breekt Kienmayer met zijne voor hoede op en valt Telnitz aan reeds 's nachts om 2 uur was dit dorp door eene Oostcnrijksche troepenafdeeling aangeval len maar die aanval werd afgeslagen. Van de drie brigaden der divisie Legrand was er eene belast met het bezetten van Telnitz en Sokolnitz eene tweede brigade stond achter die dorpen ondersteund door de ruiterij-brigade van Margaron en door 6 stukken geschutde derde brigade was geplaatst voor het dorp Kobelnilzop twee liniën in kolonnen van aanval. Het gevecht begon hij eene hoogtevoorwaarts van Tel nitz gelegen en bezet door Fransche infanterie in verspreide orde. Het tirailleur-vuur der bataillons van Legrand bragt de Oostenrijksche infanterie welke die hoogte aantastte ge duchte verliezen toe en eerst na een hardnekkigen tegen stand werden de Franschen op Telnitz teruggeworpen. Hier hielden zij op nieuw stand begunstigd door de sterkte van het met eene gracht omgevene dorp. Kienmayer dringt telkens binnen maar wordt er weer uitgeworpen. De strijd had hier toen reeds een uur tijds geduurd. Toen kwam geleid door den veldmaarschalk Buxiiöwden, die hel hevel had over den linker vleugel der bondgenooten op de strijdplaats het hoofd der kolonne van Doctorow die volgens de opgave van Danilewsky, eerst om 8 uur moet zijn opgebroken. De vereenigde Oostenrijksche en Russische magt valt nu nogmaals Telnitz aan; en de bataillons van Legrand tegen die overmagt niet bestandworden uit Tel nitz verdreven en stellen zich in slagorde op de daar achter liggende hoogte. Doctorow zet echter dit voordeel niet door, daar hij eerst de komst van Langeron's kolonne wil afwach-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 152