87 ten; Telnitz blijft bezet door eenige Oostenrijksche en Russi sche bataillons terwijloostelijk van dat dorp de hoofd- niagt op twee linicn in slagorde blijft staan. Aan de Fran- sche zijde is, ten westen van Telnitzde ruiterij van Mar- garon met eenige stukken geschut gereed om het debou- cheren des vijands te verhinderen. Davoust met de divisiën Friant en Bourcier om 8 uur 's ochtends van Kloosler-llaigern opgebroken was eerst op Turas en daarna op Sokolnitz getrokken onderrigt van den strijd bij Telnitz snelt hij daarheen om Legrand te onder steunen. Om 9 uur komt de voorste brigade van de divisie Friant bij Telnitz, en, begunstigd door nevel en kruid damp valt zij dit dorp verrassend aan en werpt de bond. genooten in wanorde daaruit. De bataillons van Friant ver volgen den vijand aan de andere zijdeen doen een Russisch regiment in verwarring wijken. Spoedig, echter, verkeert hier de krijgskans de infanterie van Davoust wordt, buiten Telnitz aangevallen door de Oostenrijksche ruiterij enop hare beurt in wanorde naar het dorp teruggedrongen vol gens de Fransche opgaven droeg tot dien tegenspoed ook bij, een misverstand waardoor een der achter de beek staande regimenten van Legrand, zijn vuur opende op de troepen van Friant, vóór de beek. Wat hiervan zijzoo veel is ze ker dat de troepen van Doctorow en Kienmayer partij trek ken van dien tegenspoed des vijands en nogmaals Telnitz binnen dringende, nogmaals zich meester maken van dit hevig betwiste punt. Davoust herzamelt toen zijne magt naar de zijde van Sokolnitz. De Oostenrijksche ruiterij de- boucheert nu uit Telnitzgevolgd door de infanterie van Doctorow, die zich in slagorde begint te scharen. Herhaalde aanvallen door de ruiterij van Bourcier op de bondgenooten gedaan, vertragen hun opmarsch ten minste, zoo is de opgave van Matiiieu Dumas hiermede is echter in strijd

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 153